"Дунав" завърши 0:0 с "Оборище" Панагюрище в мач от осмия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра пред около 6 000 зрители на Градския стадион в Русе.
Преди срещата ветераните на отбора се погрижиха да припомнят най-славните времена на русенския футбол, когато "Дунав" бе незаобиколим фактор в родния елит. Те изиграха демонстративен мач с легенди от столичните "Левски" и ЦСКА в чест на историческата дата - 1 октомври 1975 г., когато "Дунав" побеждава европейския гранд "Рома" с 1:0 в мач от турнира за Купата на УЕФА. Специални плакети пък от името на БФС връчи зам.-изпълнителният директор на родната футболна централа Антон Попов на кмета на Русе Пламен Стоилов и депутата Пламен Нунев.
Домакините започнаха по-добре срещата, като още в първата минута многоходова атака се размина за малко с гола. Последваха още няколко опасности пред панагюрската врата. За сметка на това гостите трудно успяваха да пробият русенската отбрана и вратарят Мартин Луков не бе застрашен до края на първата част, приключила при 0:0.
Втората част започна по-равностойно, като не липсваха и нервни моменти, довели до много картони. Все пак Мирослав Будинов и Йордан Димитров от "Дунав" и Ели Маркеш и Обаси за "Оборище" бяха близо до отбелязване на гол, но не намериха целта. Така срещата приключи при 0:0.
В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на "Банско" на 27 септември от 17 ч.
ФК "Дунав" Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (85 мин. - Ивайло Раденцов), Николай Колев (70 мин. - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов (50 мин. - Георги Чакъров).
ФК "Оборище" Панагюрище: Ивайло Яначков, Петър Петров, Мартин Димов, Иван Иванов, Владимир Каптиев, Иван Колев (72 мин. - Окечукуо Обаси), Георги Нетов (86 мин. - Христо , Никола Иванов, Калоян Цветков, Маркес Лима Елидиано, Владимир Бахъров (46 мин. - Ивайло Димитров).