Футболистите на „Марисан“ /Русе/ загубиха с 0:4 гостуването си на „Шумен 1929“ при абсолютния си дебют в първенството на Североизточната „В“ група. Сателитът на „Дунав“ получи гол в 6-а минута от африканеца Отофе, а Густаво покачи на 0:2 в 27-а минута. След почивката шуменци нанизаха две нови попадения чрез Християн Василев и Живко Герчев.
„Резултът подвежда! Домакините имаха 5 положения и вкараха 4 гола! Ние имахме 4, но не реализирахме нито едно. Само Радомир Хараланов се пребори на 3 пъти и остана сам срещу вратаря на „Шумен“. Нашите ситуации пред вратата на шуменци обаче не бях плод на някакви изградени атаки, а повече - на изритани топки. Не съм доволен. Получихме много евтини голове заради лошо пласиране на хората в отбрана. С този млад отбор ще трябва да се работи много“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на русенския отбор Борислав Богомилов.
В първия си домакински мач на 23 август /неделя/ марисанци ще посрещнат тима на „Светкавица“ /Търговище/. Тези дни ще се уточни дали срещата ще се играе на Градския стадион или на терена в квартал „Здравец“.
В друг двубой от първия кръг отборът на „Калиакра“ /Каварна/ надделя с 2:0 като гост на „Тича“ /Долни Чифлик/.
Всички останали двубои се играха късно вчера.
„Марисан“: Александър Ангелов, Джан Сабриев, Любомир Булгурджиев, Сюлейман Салим, Светослав Петров, Христо Станчев, Кристиян Добрев, Георги Маринов, Станимир Петров, Мартин Иванов, Радомир Хараланов /Хакан Хакан, Мартин Трашлиев/.