Барселона надви Севиля с 5:4 след продължения в битка за Суперкупата на УЕФА. Атрактивният мач с девет отбелязани гола се игра в Тбилиси.

Енер Банега даде преднина на андалуския тим още в третата минута с чудесно изпълнение от пряк свободен удар, но Лео Меси отговори с две сходни попадения до 15-ата минута и Барса поведе с 2:1. Малко преди края на първото полувреме Луис Суарес остана сам срещу вратаря на Севиля, не успя да го преодолее, но топката остана в него и успя да подаде отлично на Рафиня, който отблизо не даде шансове на Бето и вкара третия гол за Барса в срещата. Суарес увеличи преднината на европейския шампион на три гола в 53-ата минута. Очертаваше се разгромна победа на тима на Луис Енрике, но Севиля успя да се добере до равенство в редовното време с голове на Хосе Антонио Рейес, Кевин Гамейро от дузпа и Евгений Коноплянка, който отбеляза първия си гол за отбора. Победата на Барселона донесе точен удар на резервата Педро в 115-ата минута. Любопитно е, че Педро за втори път отбеляза победно попадение в 115-ата минута в мач за Суперкупата на УЕФА. През 2009 г. той стори същото в двубоя на Барселона срещу Шахтьор Донецк.

Каталунците спечелиха трофея за пети път в историята на клуба и се изравниха с Милан по брой успехи.