Футболистите на Берое изиграха много силен реванш срещу Брьондби във втория квалификационен кръг, но не можаха да сторят изненадата и след 0:0 в Копенхаген България остана без представител в евротурнирите рано-рано през сезона.

Датчаните доста очевидно бяха подценили старозагорци, които имаха няколко много добри ситуации най-малкото да докарат сблъсъка до продължения. Спас Делев пропусна най-чистата от тях и макар с достойнство, „зелено-белите“ напуснаха турнира.

Първото полувреме не предложи особено зрелище откъм положения, но определено Берое беше по-активният тим предвид пасива и на моменти надиграваше датчаните. Този път тимът на Томас Франк не можа да наложи превес в центъра на терена още в началото, както го стори в Стара Загора. Момчетата на Петър Хубчев доста успешно отнемаха топката и пробваха бързи контраатаки, които доведоха до три жълти картона за Брьондби само в разстояние на 5 минути (между 13-ата и 18-ата).

В 19-ата минута българите пропиляха шанс да се възползват от лошото подреждане на домакините при фаул. Елиаш насочи подаването си в зоната пред вратарското поле, където трима негови съотборници бяха непокрити, но и не стигнаха до кълбото.

Игор Джоман се отличи много ярко в този период на мача, а в 33-ата минута можеше да изведе Мапуку сам срещу вратаря. Французинът първо отне топката от Ньоргаард и с високо подаване метна кълбото на пътя на пробиващия Мапуку. Вратарят на Брьондби Лукаш Храдецки следеше играта и напусна наказателното поле, за да изчисти в тъч точно пред погледа на конгоанеца.

След почивката Томас Франк очевидно нанесе нужните корекции в играта на своя тим, който започна много явно да притиска българите. Домакините не търсеха гола на всяка цена, като същевременно увеличиха пресата, която прилагаха, докато Берое опитваше да изнася кълбото. В 66-ата минута усилията на Брьондби не бяха далеч да се увенчаят с резултат. Джоман изгуби кълбото в собствената си половина, а Хюлсагер побърза да прехвърли към Елмандер пред пеналта. Там Венци Василев игра чисто, но твърдо срещу шведа, а Йохан Ларсон връхлетя топката с удар от движение. Той премина на половин метър над гредата на Макенджиев.

В последния четвърт час Берое се вдигна на щурм, тъй като вече нямаше какво да губи, и стигна до няколко отлични ситуации. В 79-ата минута Спас Делев изпусна най-чистата ситуация в целия мач. Иво Иванов се отчете с чудесно копване за Елиаш отдясно, който бе забравен от защитата на датчаните. Бразилецът стигна кълбото до аутлинията и изчака включването на Делев, за да отправи остро центриране.От вътрешността на вратарското поле Нападателят на Берое обаче изстреля топката над целта.

Две минути по-късно Иво Иванов получи добра възможност да обстрелва вратата след центриране на Делев от пряк свободен удар. Защитникът шутира с глава от около 8-9 метра, ала само изгледа как кълбото прелетя покрай десния стълб.

Брьондби можеше да накаже поразредената отбрана на българите пет минути преди края. Елмандер с лекота свали дълго подаване към Ерксон вляво от себе си. Резервата финтира Веселин Пенев в наказателното поле и с лекия крак шутира мощно, но и доста далеч над напречната греда.

Накрая френският съдия Никола Ренвил даде само 2 минути продължение заради извършените едва 3 смени, а домакините разумно убиха повечето от 120 секунди, за да продължат напред.

БРЬОНДБИ – БЕРОЕ 0:0 (1:0 в първия мач)

Брьондби (4-3-3): Лукаш Храдецки – Йохан Ларсон, Мартин Йорнсков /к/, Мартин Албрехтсен, Риза Дурмиши – Кристиан Ньоргаард, Лебоганг Пири, Елбасан Рашани /58' - Магнус Ериксон/ – Теему Пуки /79' - Фредерик Холст/, Йохан Елмандер, Андрю Хюлсагер

Треньор: Томас Франк

Берое (4-2-3-1): Благой Макенджиев – Атанас Зехиров, Венцислав Василев, Иво Иванов /к/, Веселин Пенев – Игор Джоман, Елиаш да Силва – Неманя Милисавлевич, Георги Божилов /79' - Иван Коконов/, Спас Делев – Жуниор Мапуку

Треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Никола Ренвил (Франция)