Лудогорец започна със загуба новата си кампания в Шампионската лига, след като допусна поражение от молдовския Милсами с 0:1 .

Българите, които започнаха от втория квалификационен кръг на най-престижния клубен турнир, въпреки че бяха сочени за фаворити, допуснаха поражение на своя «Лудогорец Арена». Двубоят очаквано започна по-активно за домакините, но те така и не стигаха до гол. Първата по-сериозна опасност от страна на Лудогорец беше в 30-та минута, когато Александров и Мисиджан стреляха към вратата на молдовците, но вратарят отрази ударите им. Въпреки натиска обаче, разградчани получиха гол в 41-та минута, след като Александру Антонюл вкара с бедрото си след изпълнение на корнер. Втората част българите не успяха да изравнят и така оставиха развръзката за мача в Молдова. Това беше и дебютът на португалския специалист Бруно Рибейро начело на българския тим. През изминалия сезон Лудогорец стигна до групите в Шампионската лига, като записа победа над Базел, равенство с Ливърпул и завърши четвърти в групата с 4 точки. След днешната загуба «орлите» затрудниха пътя към целта си, която е отново влизане в групите. Реваншът между тимовете ще е след седмица в Молдова.