„Дунав 8806“ ще играе за четвърта поредна година финални мачове за титлата в първенството на Националната лига. Русенският отбор победи с 81:74 /19:14, 18:21, 20:19, 24:20/ домакините си от „Хасково“ и затвори полуфиналната серия до 3:0. Опонентът за златото ще е вечният съперник от „Нефтохимик“, който пък елиминира неочаквано слабия тим на „Монтана“.
Дунавки могат да съжаляват сега, че записаха някои нелепи загуби през редовния сезон и останаха на второ място. Така нямат да имат домакинско предимство в серията от 5 мача срещу бургаския отбор. По правилник първите два двубоя ще са до морето, а следващите два - в Русе. При равенство до 2:2 съдбата на титлата ще бъде решена с тайбрек в бургаската зала. Серията почва на 23 и 24 април с двубои в Бургас.
А ето какво се случи в третия двубой срещу „Хасково“.
След първите 20 минути резултатът бе 37:35 за „Дунав 8806“. Домакините влязоха във второто полувреме със серия от 8:0, а после дръпнаха до 52:44 в своя полза. „Синият“ отговор бе серия от 10:0 и водачество за русенки в края на третата част - 57:54. Нататък Кристина Сантяго записа 8 точки, другите момичета също помогнаха с важни стрелби и така отборът стигна до победата, въпреки отчаяните опити на хасковлийки да пробват стихиен обрат.
Сантяго отново направи отличен мач. Освен че бе острието за завършека на повечето атаки, тя направи и 15 борби! 15 борби с 15 точки бе и ценният принос на Жаклин Златанова. Страхотно игра и Виолина Кочева, реализирала 4 тройки от 8 изстрела.
„Хасково“: Дубровина 20, Нанева 18, Кириенко 23, Димитрова 10, Рудева 3 /Пашева, Хаджиянкова/.
„Дунав 8806“: Сантяго 22, Костова 4, Златанова 15, Димитрова 15, Кочева 20 /Шаренкапова 5, Баич/.