Лекоатлетът на СКЛА „Дунав“ Радослав Иванов стана държавен шампион на зимния шампионат по хвърляния в Пловдив. Болният от грип Иванов постигна в хвърлянето на копие резултат от 62,50 метра. Четвърти с 55,64 се класира младият му съотборник Николай Пенчев.
Михаела Петкова спечели за „Дунав“ бронзов медал на копие при девойките младша възраст. Александра Рибарова и Виктория Петрова заеха пето място при жените и девойките старша възраст.
Новото попълнение на „Дунав“ Милка Михайлова дебютира за русенския клуб с титла по планинско бягане. Най-добрата българска маратонка през последните години бе най-бърза в старт на Витоша.
Междувременно стана ясно, че двама лекоатлети на „Локомотив“ /Русе/ ще представят България на европейското първенство за мъже и жени в зала, което ще започне утре в Прага. Денис Димитров и Инна Ефтимова ще участват в надпреварата на 60 метра.