Баскетболистите на „Дунав“ си върнаха за есенната загуба във Видин с убийственото 112:53 /26:21, 32:13, 29:12, 25:7/ в мач за първенство на „А“ група срещу „Видабаскет“. Интригата тлееше само в първата част, когато гостите се държаха с дяволски точни стрелби от тройката. Те дори поведоха за кратко на два-три пъти, но очакванията за тежък двубой бяха разсеяни бързо във втората четвъртина. Тогава канонадата на „Видабаскет“ угасна, а за дунавци остана удоволствието да забавляват многобройната публика.
Първи много добър мач от идването си в Русе направи сърбинът Филип Самойлович. Самойлович, когото дикторът в залата упорито кръщаваше на Самуилович, подчини този път индивидуализма си на колективните действия, даде 9 асистенции, а на няколко пъти разкъса отбраната на гостите с атрактивни и технични пробиви. В един момент старши треньорът Николай Господинов реши да дублира гардовата линия с Евгени Хаджирусев и когато двамата играха рамо до рамо, „Дунав“ направи най-хубавите си атаки.
Отличен мач записа и дошлият от „Академик“ /Пд/ Васил Михайлов. Васил бе много деен под коша с 12 борби /само Лъчо Радев има повече от него - 13/, а освен това показа точна ръка от средна и далечна дистанция - 7 от 8 за 2 точки, 2 от 3 - за 3.
Много полезен във всички фази на играта бе и универсалният Лъчезар Радев. Той показа, че може да играе с еднакъв успех като център и крило.
На другия полюс бе неочаквано плахият, неуверен, а на моменти и несръчен Денис Титов.
Кулминацията на мача бе в последната минута, когато Николай Николов вдигна адреналина на публиката с две зрелищни забивки. При първия случай Николай предприе атака с лице към коша, а после се завъртя във въздуха на 180 градуса и наниза топката с гръб към ринга!
В следващия си мач на 8 февруари 4-ият във временното класиране русенски отбор ще гостува на „Делфин „/Бс/.
„Дунав“: Самойлович 17, Радев 14, Николай Николов 14, Михайлов 23, Герасим Николов 15 /Хаджирусев 21, Титов 5, Тончев 1, Ереев, Петков 2/.