Баскетболистите на "Дунав" започнаха 2015-а година със загуба със 73:80 (21:18, 15:25, 21:20, 16:17) от отбора на "Чавдар" Троян. Срещата от десетия кръг на мъжката баскетболна "А" група се игра в залата в русенския квартал "Здравец".
Дебют за русенския състав направиха и двете нови попълнения. 202-сантиметровото крило Васил Михайлов пристигна от пловдивския "Академик", а 182-сантиметровият черногорски гард Филип Самойлович игра до момента в разпадналия се вече "Черноморец 2014".
Именно Самойлович отбеляза първи точки в мача след стрелба отблизо за 2:0 за домакините. Играта продължи кош за кош, а в края на първата десетка напред бяха дунавци с 3 точки за 21:18.
Те продължиха да водят в резултата през по-голямата част от втората четвърт. В нейния край обаче гостите стигнаха до обрат. Благодарение главно на стрелбата от далечна дистанция, те дори дръпнаха със 7 точки за 43:36 в своя полза на полувремето.
Малко след почивката разликата дори стигна 10 точки за троянския тим след нова тройка за 46:36. Момчетата на Николай Господинов обаче не се предадоха и скъсиха дистанцията до 2 точки за по-малко от 5 минути. 10 минути преди края пък таблото показваше 63:57 за "Чавдар".
До финалната сирена дунавци така и не успяха да намерят верния път за обрата и отстъпиха със 73:80.
Най-резултатен за русенския състав бе Ростислав Тончев с 15 точки. Герасим Николов добави 13, а с по 12 се отчетоха Николай Николов и Денис Титов. За гостите Ценко Наков записа 16 точки, а Кристиян Кръстев - 15.
В следващия кръг "Дунав" гостува на благоевградския "Академик" в залата на Югозападния университет на 18 януари от 17 ч.