Дунав победи представителя на Националната баскетболна лига Спартак Плевен с 66:60 (14:17, 21:16, 19:14, 12:13) в приятелски мач в Русе днес, 4 октомври.

Милен Захариев даде преднина на гостите с първата точна стрелба в срещата за 0:2. Първата четвърт премина равностойно с няколко обрата, като в края все пак гостите бяха напред в резултата с 3 точки за 17:14.

След подновяването на играта плевенският тим увеличи аванса си дори до 8 точки за 22:14. Домакините обаче започнаха да се съвземат и постепенно намалиха изоставането си. Те дори изравниха на няколко пъти, а малко преди почивката стигнаха и до пълен обрат за 35:33 в своя полза на полувремето.

В началото на третата част водачеството се смени още няколко пъти. Дунавци обаче подобриха играта си в атака и това даде отражение. 10 минути преди края те вече бяха наред със 7 точки за 54:47.

В последната част дунавският аванс варираше между 4 и 9 точки, а финалната сирена отчете 66:60 за русенския състав.

Най-добър за победителите бе Николай Николов с 15 точки и 8 борби, а Евгени Хаджирусев добави 12 точки за русенския успех. За "Спартак" най-резултатен бе Милен Захариев с 11 точки, а Цветослав Острев и Иван Тилев добавиха по 10.