Манчестър Сити победи изключително трудно с 2:1 у дома Шефийлд Уензди в среща от третия кръг на турнира на ФА Къп.

Втородивизионният отбор изненадващо поведе срещу шампиона на страната с гол на Атде Нихиу преди почивката. Обратът дойде през втората част с два гола на английския национал Джеймс Милнър, който беше точен в 66-ата и в 90-ата минута.

Елитният Стоук Сити победи с 3:1 петодивизионния Рексъм, като всичките голове паднаха в последните 17 минути на двубоя.

Марк Карингтън откри резултата в 73-ата минута в полза на гостите, но в последните 10 минути от редовното време Марко Арнаутович и на два пъти Стивън Айрланд се разписаха за успеха на "грънчарите".

Саутхемптън, който се представя отлично във Висшата лига, стигна само до равенство 1:1 у дома срещу втородивизионния Ипсуич Таун.

Опитният Дарън Амброуз изненадващо даде аванс за гостите в средата на първата част, а няколко минути по-късно Марган Шнайдерлин изравни за "светците".

Бившият футболист на българския Левски - Кевин Бру, игра 86 минута за Ипсуич, а в края беше заменен от Конър Сеймън.