Футболистите на „Дунав“ записаха втора победа в първенството на Елитната юношеска група. Момчетата на треньора Емил Иванов разбиха „Чавдар“ /Етрополе/ с 4:1 и вече са на 13-о място с актив от 6 точки.
Гостите поведоха в 10-а минута чрез бързоногия си и доста мощен за възрастта си централен нападател Борислав Трендафилов.
Дунавци направиха обрат с два гола на Сонер Хюсеин и един на Стефан Митев. Димитър Димитров довърши етрополчани с изстрел в 65-а минута.
Русенският отбор ще гостува в следващия кръг /17 септември/ на „Локомотив“ /Сф/.
В другите мачове: „Славия“-“Несебър“ - 2:0, „Левски“-“Черноморец“ /Бс/ - 5:1, „Литекс“-“Лудогорец“ - 1:1, „Локомотив“ /Пд/-ДИТ /Сф/ - 1:1, „Ботев“ /Пд/-“Локомотив“ /Сф/ - 3:0. Мачовете „Векта“ /Пд/-“Черно море“, „Верея“-“Видима“ и „Берое“-ЦСКА се играха късно вчера.