Лукойл Академик победи Апоел Йерусалим с 76:63 в реванша, с което записа втора победа в Еврокъп.
Това запази шансовете на шампиона на България да атакува третото място в група Е на Еврокъп. Студентите започнаха отлично мача, като дръпнаха с осем точки в самото начало на срещата. За съжаление обаче не успяха да запазят преднината си и първата четвърт завърши 19:17. Втората четвърт завърши с равен резултат 20:20, а на полувремето Лукойл имаше преднина от 39:37 точки. Третата четвърт отново беше с превес на българите, които влязоха в последната част при резултат 57:50. Последната част Лукойл се представи добре и заслужено спечели частта с 19-13. Аландо Тъкър отбеляза 29 точки за Лукойл. След първата среща, която Студентите загубиха от Апоел, в днешния реванш шампионите на България заслужено победиха с разлика от 13 точки съперника си. Срещата се игра в арена "Армеец" и входът беше свободен.