Мъжкият баскетболен "Дунав" записа нова победа в мача си от осмия кръг на първенството в "А" група. Момчетата на Николай Господинов надделяха над софийския "Академик", който на практика е втория отбор на "Лукойл", с 92:63 (25:16, 23:24, 21:6, 23:17) в залата в русенския квартал "Здравец", съобщиха от отбора в неделя вечерта.

Русенският състав водеше в играта и в резултата още от самото начало. Малко преди средата на първата част обаче гостите намалиха изоставането си само до 1 точка за 11:10 за дунавци. Домакините все пак дръпнаха отново и след 10 минути игра водеха с 9 точки за 25:16.

Столичният тим започна по-добре втората част и дори успя да обърне резултата до 34:32 в своя полза 5:30 минути преди почивката. До края на първото полувреме обаче дунавци подобриха значително стрелбата си и отново поведоха с 48:40.

В следващите 10 минути момчетата на Николай Господинов не дадоха почти никакъв шанс на своя съперник. Агресивната им игра позволи на "Академик" да вкара само 6 точки срещу 21 за тях. Така преднината им нарасна до 23 точки до 69:46 10 минути преди края.

До финалната сирена домакините дори увеличиха аванса си и записаха седмата си победа в първенството с 92:63.

В следващия кръг на 14 декември от 17 часа "Дунав" гостува на "Академик" Пловдив.