Баскетболистите на „Дунав“ записаха много важна победа с 89:85 /21:23, 14:25, 33:16, 21:21/ като гости на „Академик“ /София/. Успехът има двойно по-висока цена, защото бе постигнат срещу силна формация с Николай Грозев, Крис Минков, Самуел Франсис, Николай Георгиев, Николай Георгиев, все момчета, които са част и от тима на елитния „Лукойл Академик“.
Победата в Правец изкачи „Дунав“ на трето място с 28 точки. Водачът Икономически университет /Вн/ и подгласникът му „Чавдар“ /Троян/ са с по 30, но тези състави са с мач повече от русенския тим. В следващия си двубой на 22 март /17 часа/ дунавци ще търсят у дома подобаващ реванш от „Академик“ /Пловдив/, от когото загубиха през декември миналата година със 71:98.
Двубоят срещу софийските „студенти“ мина в две коренно различно полувремена. „Академик“ приключи първото със сериозен аванс от 13 точки /35:48/, но отборът на „Дунав“ излезе преобразен след почивката и спечели третата част с разгромното 33:16! Мачът до края бе игра на нерви. 7 секунди преди сирената Грозев намали резултата до 88:85, но „Дунав“ издържа и заслужено се поздрави с победата.
Най-добър сред русенци бе Васил Михайлов, който реализира 19 точки, направи 9 борби и даде 4 асистенции. Твърде полезно се включи и Лъчезар Радев, разписал се с 4 тройки от 5 стрелби и 5 борби.
За отбелязване е и изключително стабилният отборен резултат при наказателните удари - 18 точки от 22 шута!
„Академик“: Грозев 19, Минков 21, Илиев 2, Франсис 10, Георгиев 19 /Акимов 2, Василев 12, Йорданов/.
„Дунав“: Г. Николов 14, Самойлович 9, Михайлов 19, Титов 12, Н. Николов 2 /Хаджирусев 14, Радев 16, Тончев 3/.