Колумбия победи Япония с 4:1 и се бетонира на първото място в група С.

С триумфа си южноамериканците си осигуриха среща с Уругвай на осминафиналите, като излязоха от групите без нито една загубена точка. Срещата между Колумбия и Япония започна изключително интересно като първото попадение падна още в 18-та минута от дузпа. Адриан Рамос бе фаулиран от Ясуюки Коно¸а Хуан Куадрадо не сбърка от бялата точка за 1:0. Самураите обаче не се предадоха и успяха да изравнят в добавеното време на първата част чрез Шинджи Оказаки. При този резултат отборите излязоха на почивка. Колумбия обаче не остави нещата така и в 56-та минута Джаксън Мартинес отново даде преднина на отбора си. Отново той се разписа и в 81-та минута, с което направи резултата 3:1. Крайният резултат оформи Джеймс Родригес, който се разписа за 4:1. Малко по-рано Уругвай победиха Италия и се класираха на осминафиналите, след като финишираха втори в група D.