Гърция се класира на осминафиналите след драматична битка с Кот д`Ивоар и спорна дузпа за елините в добавеното време на мача.

Двубоят с Гърция донесе много емоции и на двата отбора, след като ситуацията в група С беше изключително заплетена. Елините успяха да поведат през първото полувреме след груба грешка в защитата на Слоновете. Резервата Самарис отбеляза в 42-та минута и даде преднина на гърците. В този миг шансовете на Кот д`Ивоар за класиране на осминафиналите се изпариха, след като при този резултат Гърция заемаше второто място. В крайна сметка обаче Слоновете показаха класата си през второто полувреме и в 74-та минута Уилфрид Бони изравни за 1:1, което моментално промени статуквото в групата и предвид победата на Колумбия постави африканците на второ място в групата. Слоновете бяха на секунди от класиране на осминафиналите, но в добавеното време съдията даде спорна дузпа в полза на елините и Йоргос Самарас донесе така ценната победа на тима си. На осминафиналите Гърция ще се срещнат с Коста Рика, които завършиха първи в своята група D.