Женският футболен отбор на „Дунав“ загуби с 1:2 домакинския си мач от първенството на „А“ група срещу ЛП „Супер Спорт“ /София/, но заслужи аплаузи за играта си срещу втория по сила тим в елита. Нещо повече - възпитаничките на треньора Валентин Якимов се оттеглиха на почивка с гол преднина, реализиран от Елия Василева. През второто полувреме много по-опитният отбор на гостенките с французойката Елиса Кристъл Морте в състава си стигна до обрат.
„Доволен съм. Малко не ни стигна да вземем точка срещу отбор с богата история в женския футбол на България“, коментира Якимов за „Утро“.
„Дунав“: Радослава Георгиева, Александра Палагачева, Елия Василева, Демет Ахмедова, Марина Начева, Дояна Петрова, Александра Попова, Росица Тачкова, Севил Хаджиби /капитан/, Виктория Рачева /Даная Лалова, Жулиана Христова/.