С гол на Мехмед Сабри в 54-а минута след невъобразим карамбол футболистите на „Дунав“ записаха много важна победа срещу гостите от „Спортист“ /Своге/ - 1:0. Успехът можеше да бъде още по-изразителен, защото Йордан Димитров уцели гредата от фаул, а на два пъти по-рано пропусна да се разпише от чисти позиции. Русенският отбор имаше превъзходство през цялото време и заслужи ценни 3 точки. Дебют за отбора в последните минута направи юношата Георги Петков.
 След мача „Утро“ разговаря с временно изпълняващия длъжността старши треньор Мартин Ковачев.
„Поздравявам отбора за мъжката и тактически правилна игра. Не си спомням положение пред нашата врата, докато ние пропуснахме доста голови възможности. Това е стара наша слабост. Такива пропуски направихме и в мача срещу „Монтана“. Тогава положенията бяха 6:1 в наша полза, а резултатът - 0:1! Преди двубоя срещу „Спортист“ показах на момчетата статистиката на отбора в 6-те домакински мача и им казах, че на фона с потенциала им този актив /6 точки/ не е логичен. Аз знам, че могат и искат, въпросът е да го покажат. Този път го показаха. Надиграхме „Спортист“, при това на пейката бяха предимно юноши. Смених умишлено Илия Миланов, защото получи болки в ахилеса. И след тази промяна обаче защитата се справи добре. Предвид таблицата за класиране с голям пакет отбори през точка-две победата беше много важна“, коментира Ковачев.
На 13 май дунавци ще гостуват на „Беласица“ /Петрич/. Мачът ще се играе в Симитли.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Мартин Костадинов, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Илия Миланов, Калин Георгиев, Мехмед Сабри, Никола Колев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Емил Янчев /Юго Комано, Георги Петков/.