Днес показахме, че сме най-добрият хандбален отбор в България, особено в защита, само с 15 допуснати гола. Не помня да е имало такъв финал за купата. Това каза пред репортер на БТА треньорът на Шумен 61 Никола Карастоянов, след като ръководения от него тим спечели Купата на България по хандбал при мъжете, като на финала, в препълнената зала „Арена Шумен“, победи Локомотив (Горна Оряховица) с 25:15 (11:10).
„Играхме много сърцато, много съм доволен от момчетата“. Успяхме да дадем игрови минути и на младите ни състезатели, да се докоснат до финал за купата, което е много ценно за тях, да могат да са част от такъв мач. Мисля, че направихме едни от най-добрите ни мачове за сезона и заслужено се поздравихме със спечелването на Купата на България, отбеляза Карастоянов.
Чакат ни много тежки мачове и в шампионата. Много се радвам, че спечелихме, но след един, два дни радост, трябва да се връщаме в залата и да тренираме, допълни той.