Бетис преодоля пасив от два гола и победи с 3:2 Елче в мач от 23-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което отборът от Андалусия съкрати пасива си от зона Шампионска лига на една точка. Четвърти е Атлетико, който днес гостува на Реал Мадрид в столичното дерби на Ла Лига.
Фидел Чавес се разписа от дузпа в седмата минута и Лукас Бойе покачи на 2:0 за домакините секунди по-късно, но Бетис направи голям обрат през второто полувреме.
Лисандро Магаян бе изгонен с директен червен картон през втората част заради нарушение срещу Набил Фекир, спирайки нападателя в ситуация един на един с вратаря. Само осем минути по-късно, в 65-ата, Борха Иглесиас намали пасива на гостите от дузпа, а секунди по-късно Хуан Миранда изравни с центриране, прехвърлило вратаря Едгар Бадия. И двамата голмайстори се появиха като резерви на почивката.
Бадия отрази нова дузпа на Иглесиас в 88-та минута след игра с ръка на Енцо Роко, но футболистът на Елче повтори упражнението и бе изгонен от игра. Така Вилиан Жозе получи шанс да спечели трите точки за Бетис от наказателен удар и вкара за крайното 3:2 в петата минута на добавеното време.
Само преди седмица Елче, който има само една победа от началото на сезона, загуби и срещу Еспаньол с гол в добавеното време.