Отборът на Сепси, с българката Борислава Христова в състава си, записа 15-а поредна победа в женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът победи убедително гостуващия Рапид Букурещ със 105:67 (24:21, 31:23, 22:12, 28:11) в мач от 16-ия кръг на шампионата.
Националката игра 20:45 минути като титуляр и записа 10 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка.
Сепси е без поражение от началото на сезона и е лидер в класирането. На 15 февруари тимът ще срещне Рапид Букурещ.
В друга среща от кръга Александрия, с Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова, претърпя девето поредно поражение, след като загуби като гост от Търгу Муреш с 49:65 (23:14, 10:22, 7:16, 9:13).
Анна-Мария Коляндрова изигра отличен мач и записа 11 точки, 8 борби, 2 асистенции, 3 отнети топки и 1 чадър за 34:23 минути като титуляр. Александра Петрова игра 19:07 минути като резерва и се отличи с 3 точки, 4 борби и 1 асистенция.
Александрия е с баланс от 2-12 и заема десета позиция в класирането.