Отборите на Еспаньол и Осасуна завършиха при равенство 1:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Тимът на Осасуна заема деветата позиция във временното класиране с 29 точки, колкото имат още седмият и осмият, съответно Атлетик Билбао и Райо Валекано. Еспаньол е 14-и с 21 точки в актива си и вече три мача няма победа в испанския футболен шампионат.
Гостите от Осасуна поведоха с 1:0 в 45-ата минута на двубоя след попадение на хърватина Анте Будимир, който прехвърли стража на Еспаньол Алваро Фернандес. Преди това мароканският нападател Абде Езалзули пропусна възможност за Осасуна в осмата минута след като ударът му бе спрян от Фернандес, а в 21-ата Хави Пуадо не успя да се разпише за Еспаньол, насочвайки с глава топката към десния страничен стълб на вратата на съперника.
В четвъртата минута на добавеното време на първата част двата тима останаха с по 10 човека след като втори жълти картони и съответно червени получиха френският защитник на Еспаньол Ронаел Пиер-Габриел и Абде Езалзули от Осасуна за спречкване между тях.
Вратарят на Осасуна предотврати гол за домакините преди почивката след удар с глава на Мартин Брайтуайт.
Нико Меламед също можеше да изравни за Еспаньол в 50-ата минута, но пропусна от близко разстояние, а три по-късно пак Брайтуайт бе спрян от вратаря Айтор Фернандес.
Датският нападател на Еспаньол Мартин Брайтуайт все пак бе точен в 59-ата минута и изравни за 1:1, с което оформи крайния резултат.