Челси и Фулъм завършиха 0:0 на “Стамфорд Бридж“ в първия мач от 22-рия кръг на Висшата лига. Звездните попълнения на „сините“ Енцо Фернандес и Михайло Мудрик записаха дебют като титуляри.
Челси стартира силно, но опити на Мейсън Маунт и Мудрик да открият резултата завършиха с неуспех.  Фулъм отговори с удар на Андреас Перейра от разстояние, но Кепа се справни.
В края на полувремето Кай Хаверц направи два сериозни пропуска за Челси. Първо германският национал получи подаване на празна врата от Маунт, но не успя да отиграе добре топката. Малко след това Зиеш намери Хаверц, а той технично преодоля Бернд Лено, като топката се отби от гредата и бе изчистена от защитниците.
Второто полувреме стартира с промяна в състава на Челси. Греъм Потър извади Мудрик и на негово място се появи още едно ново попълнение Нони Мадуеке. Двата тима пропиляха по няколко възможности, но най-чистото положение бе пред резервата Давид Фофана в 80-ата минута. Котдивоарският нападател на Челси излъга Лено и отправи удар към вратата, но защитникът Тим Рийм изби от голлинията.