Българският национален отбор по футбол направи 0:0 при тежкото гостуване на Чехия в среща от Група "B" на световните квалификации за Мондиал 2014. Националите, които продължават да не познават вкуса на поражението от началото на квалификациите, играха много силно в това гостуване и заслужено си тръгнаха непобедени от чешката столица.

Иначе, домакините започнаха много силно срещата и в 10-та минута Ирачек центрира опасно, но българската защита изчисти преди някой от чешките играчи да засече топката. Малко след това пък Георги Илиев пробва силата на своя удар, но не порази целта, въпреки че ударът му беше много опасен. Ивелин Попов след това се опита да се разпише с глава, а в 20-та минута и Николай Бодуров се пробва да вкара във вратата на Петер Чех. В 23-та минута Ярослав Плашил центрира от корнер, Сивок игра с глава, топката обаче се отклони в Манолев и излезе в корнер, след който не се случи нищо опасно пред Михайлов. До края на полувремето, имаше няколко опасни положения пред българския вратар, но стражът на Твенте се представи отлично. Второто полувреме започна много силно за нашия тим. В 51-та минута Иван Иванов игра с глава след корнер, а Попов се опита да направи добавка, но нападателят бе в засада. В 57-та минута пък Георги Миланов игра с глава след хубаво центриране, но прати топката в аут. Последваха силни минути за домакините, като първо Иван Иванов, а след това и Йордан Минев трябваше да чистят кълбото почти от голлинията. Двата отбора играха доста агресивно и атакуващо до края на мача, като чехите дори опитаха да си изкарат дузпа, но в крайна сметка българи и чехи поделиха точките след 0:0 на стадиона в Прага. България вече има в актива си 6 точки, докато Чехия е с 5 точки.