Отборът на Естудиантес, с българина Емил Стоилов в състава си, претърпя трето поражение от началото на сезона в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът отстъпи пред гостуващия Андора със 72:79 (21:16, 10:25, 21:17, 20:21) в мач от деветия кръг в лига LEB Oro.
Националът влезе като резерва, игра 6:48 минути и спечели 1 борба, но не успя да се разпише.
Естудиантес има баланс от 6 победи и 3 загуби, заемайки пето място в класирането на лига LEB Oro. Следващият мач на тима е на 7 декември като гост на Гипускоа.
- - -
Тимът на Латина, където играе Иван Алипиев, загуби от Канту с 62:81 (16:25, 16:11, 14:22, 16:23) в мач от десетия кръг в италианската Серия А2 по баскетбол за мъже.
Националът беше сред титулярите на Латина, игра 28 минути и се отчете с 9 точки, 5 борби, 2 асистенции, 2 откнети топки и 1 чадър.
От неговите съотборници Абдел Фал вкара 19 точки.
Латина е с баланс от 4-5 и заема девето място в класирането на своя регион. На 7 декември тимът ще играе срещу Кремона.