Отборите на Фулъм и Лестър постигнаха убедителни победи в последните два мача от 12-ия кръг на английската Висша лига.
В Лондон домакините новакът Фулъм надделя с 3:0 над Астън Вила и запрати бирмингамци право в борбата за оцеляване.
Харисън Рийд даде аванс на "котиджърс" в 38-мата минута, а всичко за гостите се обърка тотално час след началото на мача. Тогава Дъглас Луис бе изгонен с директен червен картон, а пет минути по-късно Мати Кеш игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия Майкъл Оливър отсъди дузпа, която Александър Митрович превърна в гол за 2:0.
В 83-тата минута Тайрън Мингс си вкара автогол, с който оформи крайния резултат, а недоволни от представянето на отбора от началото на сезона феновете на гостите започнаха да пеят с цяло за гърло за уволнение на мениджъра Стивън Джерард.
С победата Фулъм събра 15 точки и излезе на девето място в класирането, докато Вила е на 17-а позиция с 9 пункта.
В другия мач от кръга Лестър спечели с 2:0 срещу Лийдс и се отлепи от последното място в класирането. За "лисиците" това бе едва втора победа през сезона, а тя дойде след автогол на Робин Кох и попадение на Харви Барнс през първата част.
В класирането Лестър е на 19-о място с 8 точки, докато Лийдс е 16-и с 9.