Арсенал (Лондон) отново има преднина от пет точки на върха в английската Висша лига, след като прекърши с категоричното 3:0 Фулъм в среща от 27-ия кръг. Играчите на Микел Артета събра 66 точки, срещу 61 на шампиона Манчестър Сити, който е на 2-о място. Фулъм заема 8-ото място с 39.
Гостите от Северен Лондон си гарантираха успеха още преди почивката, когато вкараха и трите гола. Най-напред Габриел Магаляеш откри в 21-ата минута, само минути след отменен автогол с помощта на системата за видеопомощ на съдиите (ВАР). Мартинели беше в засада, когато се стигна до автогола.
Зинченко комбинира с бразилеца на левия фланг, оттам топката беше поета от Гранит Джака. Швейцарският полузащитник задмина Кени Тете в наказателното поле отляво и стреля, а Бернд Лено изби. Топката отиде у Антъни Робинсън, който прати топката в собствената си врата. Попадението обаче беше отменено заради засада на Мартинели.
Пет минути по-късно Габриел Магалаяеш засече центриране на Леандро Тросар, надскочи един защитник и откри резултата.
В 26-ата минута отново Джака беше в основата на второто попадение, след като за втори решаващ път комбинира с Тросар. Белгиецът излъга неубедителния Тете, подаде на Мартинели, който увеличи преднината на своите на 2:0. В първата минута на добавеното време на първото полувреме Мартин Йодегор вкара след комбинация на Тросар, Мартинели и Букайо Сака. Белгийското крило подаде на задна греда и норвежкият капитан на "артилеристите" оформи класическия аванс на своя тим.
Чак след 65-ата минута се появи малко работа за вратаря Аарън Рамздейл, но той се справи с удари на Кордова-Рийд и два на сърбина Александър Митрович, вторият с глава от трудна позиция.
За Арсенал се завърна в игра Габриел Жезуш, като това е първи негов мач след травмата, която получи по време на Световното първенство в Катар.
С 10 души Манчестър Юнайтед трябваше да се задоволи само с 0:0 с последния в класирането Саутхямптън. Бразилецът Каземиро още в 34-ата минута остави хората на Ерик тен Хаг 10 на терена. Иначе в първите 30 минути домакините опитаха да вземат инициативата, но най-опасно беше положението на Маркъс Рашфорд, спасено от вратаря Гавин Базуну. Светците също не стояха само в защита и Де Хеа на вратата на домакините извади две опасни топки.  В 54-ата минута Джеймс Уорд-Праус шутира директно от пряк свободен удар, а за радост на домакините и вратаря Де Хеа топката се отби в горната греда. В 65-ата минута Тео Уолкът можеше да осигури трите точки за гостите, но сам срещу испанския вратар на Юнайтед пропусна.
Уест Хям, който се бори за оцеляването си, също завърши наравно – 1:1 с Астън Вила. За гостите от Бирмингам Оли Уоткинс откри в 17-ата минута, а "Чуковете" възстановиха равенството в 26-ата от дузпа, реализирана от Саид Бенрама.