Килиан Мбапе влезе като резерва и измъкна три точки за Пари Сен Жермен срещу Ница, след като се разписа в 83-та минута за крайното 2:1. Така парижаните се изкачиха на първо място в класирането с 25 точки и две повече от привидно единствения съперник за титлата Олимпик Марсилия, който надви Анже с 3:0 в петък.
Бившият треньор на Ница Кристоф Галтие реши да даде почивка на Мбапе, а в негово отсъствие Лионел Меси се разписа в 29-та минута от пряксвободен удар, който сам си изработи. Гаетан Лаборд обаче изравни две минути след началото на второто полувреме и това принуди Галтие да пусне Мбапе след час игра.
Появата на френския национал на терена не даде моментално резултат, но това се случи седем минути преди края на редовното време, когато той вкара за крайното 2:1.
Пари Сен Жермен не успя да отбележи гол срещу Ница във всичките три мача между двата отбора през миналия сезон.