България допусна втората си поредна загуба на Световното първенство по волейбол за жени в Нидерландия и Полша. Във втората си среща от група "С" българките отстъпиха драматично с 2:3 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15) срещу бронзовия медалист от последните олимпийски игри Сърбия, въпреки че водеха с 2:1.
Селекционерът на българския отбор Лоренцо Мичели започна със състав: Лора Китипова, Елица Атанасийевич, Силвана Чаушева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова и либерото Мила Пашкулева.
България поведе с 6:3 в началото на двубоя, но след това допусна обрат до 13:18, за да изостане в резултата при 21:25.
Втората част премина равностойно, но в края му българският тим успя да се откъсне в резултата при 22:18, за да изравни при 25:22.
Третият гейм отново се движеше точка за точка, но българките играха по-силно във финалните разигравания, за да спечелят драматично след 27:25, повеждайки в срещата.
В четвъртата част на двубоя Сърбия имаше предимство при 10:7 и 20:13, за да се стигне до 25:21.
В решителния тайбрек сръбкините поведоха с 4:0 и 9:4, за да приключат срещата при 15:9.
Най-резултатна за България стана Силвана Чоаушева с 18 точки, а Елица Атанасийевич добави още 17 точки.
За сръбския състав, който имаше предимство в атака, с 26 точки завърши Бианка Буса.
На 29 септември в следващата си среща от Световното първенство България ще играе срещу бронзовия медалист от Мондиал 2018 САЩ.