Младият български тенисист Михаил Иванов направи успешен дебют в основна схема на състезание от сериите "Фючърс" на Международната федерация ITF.17-годишният квалификант Иванов се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Пирот (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара, след като победи  убедително участващия с "уайлд кард" представител на домакините Данило Илич с 6:0, 6:2 за 73 минути.
Така за място на четвъртфиналите младият български талант ще се изправи срещу поставения под номер 2 Сезар Крецу (Румъния).
Националът Габриел Донев също стартира с успех в надпреварата. Той се справи с участващия с "уайлд кард" 17-годишен сърбин Никша Арсич с 6:3, 6:1. Следващият съперник на Донев ще бъде Домагой Билешко (Хърватия).