Футболистите на „Дунав“ постигнаха хубава победа с 3:1 като гости на „Монтана“. Така отборът се отскубна от зоната на изпадащите тимове и вече е осми с 14 точки. Разликата до лидера „Спартак“ /Плевен/ е 5 пункта, но до карето със състави, потенциални пътници от Втора лига - едва 3.
Дунавци изиграха много силно първо полувреме. Те не дадоха почти никакъв шанс на съперника си, а си се оттеглиха на почивка с гол аванс. В 25-а минута Мирослав Будинов центрира от левия фланг, Диян Димов свали топката с глава и Йордан Димитров я намери от движение - 1:0.
Футболистите на „Монтана“ направиха промени и натиснаха през втората част. Те създадоха няколко положения, при едно от които Меди Уамри проби по дясното крило, преодоля Стоян Предев и малко на шега прати топката в мрежата - 1:1.
Отборът на домакините бе укротен след 65-а минута, когато „Дунав“ показа повече свежест и организира хубави контри. До 2:1 се стигна в 82-а минута. Влезлият като резерва на контузения Тасков Преслав Петков получи топката от дясното крило, изпревари вратаря и от метър я изпрати зад голлинията.
Нова светкавична контра в 86-а минута внесе спокойствие в лагера на „Дунав“. Французинът Юго Комано тръгна на скорост и подаде на Йордан Димитров, който финтира защитника пред себе и стреля с левия крак - 3:1. Голът бе под номер 7 за него през сезона. По този показател Димитров се изравни със стрелеца на ЦСКА 1948 /2/ Валентин Йосков.
„Посвещавам победата на баща си, който има рожден ден!“, каза след мача старши треньорът на дунавци Людмил Киров.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Мартин Костадинов, Стоян Предев, Джан Хасан, Георги Вълчев, Диян Димов, Юго Комано, Никола Колев, Мирослав Будинов, Йордан Димитров, Кристиян Тасков /Кристиян Върбанов, Дани Братоев, Преслав Петков, Станислав Вълчев/.