Аталанта спечели с 1:0 като гост срещу Верона в двубой от третия кръг в Серия А. Отборът от Бергамо има актив от 7 точки на трето място в класирането след втория си пореден успех на чужд терен.
Попадение на нидерландеца Теун Компайнерс след асистенция на неговия сънародник Мартен де Роон в 50-ата минута осигури ценната победа за бергамаските.
В 64-ата минута Руслан Малиновски пропусна да се разпише във вратата на Верона, а гостуващият отбор контролираше събитията на терена. Рафаел Толой не беше точен при завършващия удар четири минути преди изтичане на редовното време и също не успя да реализира втори гол за гостите.
Верона се намира на 16-то място в класирането със само една спечелена точка. В друга среща от кръга Салернитана победи с 4:0 у дома Сампдория.
По-късно днес Фиорентина приема Наполи, докато Лече е домакин на Емполи.