Наполи увеличи преднината си на върха в италианското първенство на 18 точки, след като победи с 2:0 защитаващия се основно отбор на Аталанта. Така след 26 кръга Наполи вече има 68 точки, а след като вчера Интер отстъпи с 1:2 на Специя, преследвачите са с 50 на 2-ото място.
След нулево първо полувреме, разликата дойде от грузинския атакуващ полузащитник Хвича Кварацхелия, който откри резултата в 60-ата минута с поредния си впечатляващ самостоятелен пробив. Второто попадание вкара Амир Рахмани с глава в 77-ата. Така Наполи отговори по най-добрия начин на втората си загуба през сезона – при домакинството на Лацио с 0:1. Аталанта, които дойдоха на стадион Диего Марадона с една точка в последните си три мача. И остават на 6-а позиция с 42 точки, на 7 пред наказания с отнемането на 15 пункта отбор на Ювентус. Проблемите в Наполи дойдоха на загрявката пък, когато вратарят Алекс Мерет контузи китката си и вместо него трябваше да започне Пиерлуиджи Голини.
Но това не повлия на отбора на Наполи и те започнаха по-активно в началните минути, като Пьотър Зиелински и Кварацхелия имаха възможности да се разпишат. Вратарят на гостите Хуан Агустин Мусо имаше работа и при удара на Виктор Осимен. Малко преди края на първата част Берат Джимсити се контузи и усложни защитните задачи на Аталанта.
Веднага след началото на второто полувреме Осимен отново можеше да открие, но акторабичният му удар беше спасен от Мусо. А в 60-ата минута Наполи поведе благодарение на отнетата топка в центъра от Андре-Франк Замбо Ангиса, който комбинира с Осимен, оттам я пое Кварацхелия, който тръгна на скорост и подминавайки двама защитници я прати с мощен изстрел в мрежата.
Аталанта най-после опита нещо в атака и се наложи вратарят Голини да вади изстрел на Луис Муриел, както и на Дуван Сапата, след чийто изстрел се стигна до корнер. Но в 77-ата минута домакините утвърдиха успеха си с гол на Рахмани с глава, който вкара след центриране на Елиф Елмас от ъглов удар.