Тотнъм започна обещаващо новия сезон в английския футбол, след като надигра и победи Саутхемптън с 4:1 като домакин. Така "шпорите" дори изместиха вечния си съперник Арсенал от първото място по голова разлика.
Джеймс Уорд-Праус даде преднина на Саутхемптън в 12-ата минута, но до края по-добрият отбор бе Тотнъм и "шпорите" съвсем логично стигнаха до обрат още през първото полувреме. Райън Сесеньон изравни в 21-та минута и само десет по-късно Ерик Дайър се разписа за 2:1.
Мохамед Салису си вкара автогол след час игра и Тотнъм поведе с два гола, а две минути по-късно Деян Колушевски добави и попадение към асистенцията си за Сесеньон.
Лийдс също направи обрат за домакинска победа срещу Уулвърхемптън. Даниел Поденс даде преднина на "вълците" още в шестата минута, но Родриго изравни в 24-та, а Райън Нури си отбеляза автогол в 74-та и така Лийдс записа успех с 2:1.
Новобогаташите от Нюкасъл пък спечелиха с 2:0 срещу двукратния европейски шампион Нотингам Форест, който през тази година се завърна в елита. Фабиан Шер бе точен за 1:0 в 58-та минута, а Калъм Уилсън оформи крайния резултат 20 по-късно.
В последния мач този следобед Борнемут победи Астън Вила с 2:0 след попадения на Джеферсън Лерма в третата минута и на Кийфър Муур десет преди края.
Борнемут – Астън Вила - 2:0Лийдс – Уулвърхемптън - 2:1Нюкасъл – Нотингам - 2:0Тотнъм – Саутхемптън - 4:1Фулъм – Ливърпул - 2:2
по-късно днес:Евертън – Челси
от петък:Кристъл Палас – Арсенал - 0:2
в неделя:Лестър – БрентфордМанчестър Юнайтед – БрайтънУест Хем – Манчестър Сити