Изказване на треньора на Спартак 1918 Варна Васил Петров след мача от 5-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и Хебър (Пазарджик), завършила 1:0 за гостите.
Васил Петров (треньор на Спартак 1918 Варна) – "Днес нещата изглеждаха по съвсем различен начин. Създадохме доста, допуснахме нелеп гол. Вкараха ни с едно положение. Изпуснахме дузпа и много чисти положения, но така е във футбола - когато не вкарваш, това натежава. Започнахме мача по-предпазливо с оглед на това, че не трябваше да загубим и имаше напрежение заради натрупалите се негативни резултати. През първото полувреме бяхме по-предпазливи и разучавахме дали съперникът ще играе така, както очаквахме. Оказа се точно това. Не ни изненадаха с нищо. Направихме хубав анализ, повечето неща се получаваха и може би късметът ни изневери. Съгласен съм, че голът, който допуснахме, е крайно елементарен. Първо грешка на Виктор Митев, след това балонн центриране, при което може да се намеси и вратар, и централен защитник, и десен бек. Никой обаче не го направи. Допуснахме доста елементарен гол, който може да е плод на младостта и на неопитността в защита. Креативност чисто футболно през второто полувреме не липсваше. След като създаваш толкова много положения и стигаш до вратата на съперника, значи креативност не липсва. Относно новите попълнения - Емануел Моура и Ромеш Ивей са от първия ден с нас, не искам да прозвучи като оправдание, но трябваше вече отдавна да са готови, защото ние започнахме първото полувреме с футболисти от миналата година. Не че не искам да разчитам на тях, точно обратното - аз им благодаря, представиха се прекрасно. Може би с Ромеш Ивей и с качествата на Емануел Моура нещата в защита щяха да стоят по различен начин. Писанията, че ще ме сменят, ми харесват, това ме мотивира и напрежението е много хубаво. Искам да благодаря на врените фенове, които ме подкрепят и подкрепят отбора, а и знаят от къде сме тръгнали и къде сме стигнали. Относно писанията - право е на всеки да си дава мнението, това не означава, че ще ме пречупи. Точно обратното - аз знам кой съм, къде съм и какво съм направил, а момчетата също знаят какво са направили. Беше поставено като цел за три години да изградим отбор и да влезем в Б група, а ние го направихме още първата. След това целта беше утвърждаване, така че мисля, че нещата се оценяват от истинските хора, които вярват и подкрепят отбора. А хората, които са критици и виждат по друг начин нещата - това е тяхно право".