Олимпиакос Пирея завърши 1:1 в домакинството си срещу Слован Братислава в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Словаците поведоха с точен удар на Андре Грийн в 63-тата минута, а резервата Юсеф Ел-Араби спаси гръцкия шампион с попадение три минути преди края.
Фенербахче, който претърпя фиаско срещу Динамо Киев в опита си за място в Шампионската лига, се наложи с 3:0 над Словачко. В Истанбул пред верните си фенове „фенерите“ тотално доминираха и стигна до успех с точни удари на Емре Мор и Линкълн на два пъти.
Шампионът на Швеция Малмьо показа, че се е съвзел след изненадващото си отпадане във втория квалификационен кръг на Шампионската лига от Жалгирис (Литва). Скандинавците записаха класика – 3:0 срещу Дюделанж (Люксембург). Шисе Телин, Ола Тойвонен и Велко Бирманчевич се разписаха през второто полувреме.