Българските боксьори продължават със силното си представяне на турнира "Gheorgheni Open", който се провежда в Румъния.
Четирима български таланти се класираха за финала на надпреварата, която е за ученици, юноши и девойки. Участие в нея взеха близо 250 състезатели от 13 държави.
И четиримата ни представители на полуфиналите постигнаха победи в петъчния ден и ще боксират в неделя за златни медали. Ангел Димитров (48 килограма) срази с 5:0 съдийски гласа представителя на домакините Алберто Борлан и ще срещне утре друг румънец – Давид Варга. При 57-килограмовите Викторио Илиев наложи волята си над Арун Тудориу (Румъния) с 3:2 гласа, а за титлата ще спори с азера Газимзаде Мухамадали. Константин Костов (60 килограма) се справи с категоричното 5:0 с унгареца Андраш Майлат и от златото го дели само победа над местния боксьор Стефан Ставри. В категория до 80 килограма Ивайло Петров показа характер срещу друг унгарец - Шолт Дунай и също постигна успех с 3:2 гласа. Така в неделя той ще срещне румънеца Козмин Булеу.
Освен четиримата финалисти, медал спечели и Татяна Любенова (70 килограма), която взе бронз.