Националният отбор по футбол на Словакия постигна важен успех с 1:0 над Азербайджан на "Далга Арена" в Баку.
Единственото попадение за успеха бе дело на резервата Владимир Вайс в 84-ата минута. Словаците бяха близо до откриване на резултата още преди почивката, но удар на футболиста на белгийския Генк Патрик Хрошовски бе спасен страхотно от вратаря на домакините Шахрудин Мадомедалиев.
С успеха Словакия се изравни по точки с водача в групата Казахстан, който по-късно гостува на Беларус в Сърбия.
В най-долната Лига "D" тимът на Латвия се наложи над Молдова с 4:2 при гостуването си.
Молдовците откриха резултата още в петата минута чрез Йон Николаеску от дузпа, но Латвия направи пълен обрат с две попадения на Владиславс Гутковскис и едно на Янис Икауниекс. Никита Мотпан върна надеждите на Молдова с гол за 2:3, но Икауниекс вкара за крайното 4:2 четвърт час преди края на мача.
Латвия убедително води в класирането с три победи от три мача.
Срещи от Лигата на Нациите, Лига "C", група 3 Азербайджан - Словакия - 0:1 по-късно днес: Беларус - Казахстан Класиране: 1. Казахстан 2 2 0 0 3:0 6 точки
2. Словакия 3 2 0 1 2:1 6
3. Беларус 2 0 1 1 0:1 1
4. Азербайджан 3 0 1 2 0:3