Манчестър Сити стана шампион на Англия в един от най-вълнуващите сезони от създаването на Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола изоставаше с 0:2 срещу Астън Вила у дома 20 минути преди края на мача, но само в рамките на 5 минути "гражданите" направиха феноменален обрат чрез две попадения на Илкай Гюндоган и едно на Родри. Така отборът завърши на точка пред Ливърпул и спечели осмата си титла на Англия и четвърта в последните пет години.
В същото време Ливърпул изоставаше в резултата срещу Уулвърхямптън с попадение на Педро Нето в самото начало на мача, но Садио Мане изравни преди почивката, а в последните минути резервата Мохамед Салах и Анди Робъртсън вкараха за 3:1, но това се оказа недостатъчно за тима на Юрген Клоп, който след няколко дни ще играе финал в Шампионската лига срещу Реал Мадрид в Париж.