Първенство на България, среща от 32-ия кръг на Първа лига – разпределение на местата 11-14:
Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца)           - 3:5 (2:2)Голмайстори: 1:0 Вячеслав Велев 10, 1:1 Юлиан Ненов 30, 1:2 Юлиан Ненов 40, 2:2 Васил Христов 45, 2:3 Юлиан Ненов 49, 2:4 Йоан Бауренски 59, 2:5 Стефан Гаврилов 88, 3:5 Даниел Иванов 90+2
главен съдия: Иво Андреев (София)
Жълти картони: Васил Христов, Лазар Еринин (Пирин)
Стадион Христо Ботев: 3000 зрители
Състави:
Пирин (Бл): Марио Кирев, Юки Аизо, Илиан Костов (68 – Ивайло Тодоров), Александър Дюлгеров, Вячеслав Велев, Светослав Дяков (18 – Красимир Станоев), Казуки Такахаши, Даниел Иванов, Станислав Манолев (11 – Васил Христов, 68 – Николай Николов), Иван Тасев, Мариян Вангелов (46 – Лазар Еринин)
Ботев (Враца): Красимир Костов, Валери Христов, Диего Фераресо, Фелипе де Соуза, Мартин Николов  (68 – Виктор Василев), Йоан Бауренски (81 – Красимир Тодоров), Стефан Гаврилов, Антонио Георгиев, Чавдар Ивайлов, Брайън Переа, Юлиан Ненов (70 – Мохамед Бентахар)

Ботев (Враца) разгроми с 5:2 Пирин (Благоевград) и поне засега остава в първа лига, но ще трябва да играе бараж с 4-ия във Втора лига Етър (В. Търново). Врачани стигнаха до доста убедителната победа в последния 32-и кръг, която им осигурява 28 точки. По същото време Царско село завърши 1:1 с Локомотив (София) и изпадна директно.
Баражът най-вероятно ще се състои на 28-и май, като през седмицата предстои БФС да насрочи точната дата и стадион за провеждането му. Но големият герой днес беше Юлиан Ненов, който вкара три гола за Ботев Враца, а също така подаде и за още един. По едно попадение добавиха Стефан Гаврилов и Йоан Бауренски.
За Пирин украинецът Вячеслав Велев откри резултата още в 10-ата минута, след като мощно прати с глава топката след подаване от корнер. Други две млади момчета също се разписаха за орлетата – Васил Христов и Даниел Иванов, като и за двамата това са първи голове в Първа лига.
Срещата беше особено емоционална за феновете на домакините, които през първото полувреме изпратиха любимците си Станислав Манолев и Светослав Дяков, които прекратяват състезателната си кариера. Двамата излязоха от игра в минутите, съответстващи на номерата на фланелките – 11-а и 18-а.
Велев даде преднина на Пирин, но гостите от Враца изравниха в 30-ата минута. След подаване на Брайън Переа топката попадна у Ненов, който простреля Киров. Пак капитанът на врачани се разписа за 1:2 след атака от дясно, центриране на Валери Христов и удар на Переа в гредата. Ненов на празна врата с глава вкара за 2:1. Но младокът Васил Христов изравни.
Второто полувреме започна ударно за Ботев (Враца), като още в началото Ненов оформи своя хеттрик, а след това подаде на Бауренски за 4:2. Накрая младокът Стефан Гаврилов вкара красиво от далече за 5:2, а още едно младо момче – Даниел Иванов на добита топка оформи крайното 5:3.