Домакинското реми /1:1/ срещу „Черноломец“ /Балчик/ сложи край на впечатляващата серия от 16 поредни победи на „Дунав“ в първенството на Североизточната Трета лига. Вярно е, че гостите са добър тим за стандартите на дивизията, но е вярно също, че играта на русенския тим далеч не вървеше според очакванията. Получи се накъсан, хаотичен и нервен мач без кой знае какви голови положения. Дунавци имаха териториална предимство, но атаката им не спореше.
„Черноморец“, чийто тим заложи на отбранителна игра, даже поведе изненадващо в 76-а минута. Един от бразилците в състава на гостите - Лима, стреля и след рикошет намери мрежата.
„Дунав“ изравни в 86-а минута. Влезлият като смяна Александър Кирилов се пребори за една топка, шутира, топката срещна напречната греда, но Джан Хасан се намеси с добавка.
Преди двубоя публиката почете с едноминутно мълчание паметта на дунавския фен Илиян Нацев и на бившия репортер в БНТ и сайта „Топ новини“ Дамян Цветков. Двамата се споминаха през миналата седмица.
Нападателите на „Дунав“ Александър Кирилов и Йордан Димитров пък получиха специални плакети като най-добри играчи на русенския отбор в последните два пролетни мача.
В следващия си мач дунавци ще гостуват на „Спортист“ /Генерал Тошево/.
В другите срещи от кръга: „Рилци“ /Добрич/-“Ботев“ /Нови пазар/ - 0:2, „Волов“ /Шумен/-“Септември“ /Тервел/ - 1:2, „Светкавица“ /Търговище/-“Доростол“ /Силистра/ - 4:0, „Спартак 2“ /Вн/-“Устрем“ /Дончево/ - 0:1.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Кристиан Върбанов, Георги Вълчев, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Диян Димов, Мирослав Георгиев, Джан Хасан, Кристиян Тасков, Преслав Петков, Йордан Димитров /Василен Марков, Александър Кирилов, Дани Братоев/.