Футболистите на „Дунав“ победиха „Устрем“ /Дончево/ с 5:0 в мач за първенство на Североизточната Трета лига. Очакваният успех не дойде обаче толкова лесно, защото русенският отбор игра невзрачно и отпуснато през първото полувреме и се оттегли на почивката със скромния с оглед класата на съперника аванс от едва 1 гол. Той бе реализиран от Йордан Димитров, който засече центрирана от десния фланг топка. Нещо повече, през тези 45 минути тимът на гостите игра дръзко и дори първи създаде две възможности пред вратата на „Дунав“.
През втората част Йордан Димитров реализира още два гола - в 83-а и 90-а минута. Между тези попадения се разписаха Кристиан Върбанов и Дани Братоев, които бяха точни след удари с глава.
Преди мача публиката поздрави отбора на „Дунав“, който спечели преди малко повече от седмица международния турнир за състезатели до 14 години „Кронос“ в Пловдив. Треньор на този тим е Димитър Тотев.
Бе почетена и паметта на клубния домакин Красимир Атанасов, който си отиде внезапно в края на миналата година
В следващия кръг дунавци ще гостуват в градско дерби на „Локомотив“ /Русе/.
В другите мачове от кръга: „Лудогорец“-“Рилци“ /Добрич/ - 3:0, „Волов“ /Шумен/-“Черноломец“ /Балчик/ - 2:2, „Светкавица“ /Търговище/-“Спортист“ /Генерал Тошево/ - 8:0, „Доростол“ /Силистра/-“Септември“ /Тервел/ - 1:2, „Спартак 2“ /Варна/-“Ботев“ /Нови пазар/ - 7:0.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Кристиан Върбанов, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Кристиян Господинов, Диян Димов, Мирослав Георгиев, Джан Хасан, Преслав Петков, Йордан Димитров, Кристиян Тасков /Александър Кирилов, Дани Братоев, Станислав Вълчев, Албер Силвиев, Кристиян Маринов/.