Футболистите на „Дунав“ победиха с 5:0 „Ботев“ /Нови пазар/ в мач от 11-ия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Успехът бе 11-и поред за русенския отбор при впечатляваща голова разлика 43:7. Тимът ще закрие есенния сезон с още два двубоя. В събота селекцията на треньорския тандем Мартин Цирков-Ивайло Кирилов ще бъде домакин на подгласника „Лудогорец 3“ /14 часа/, а за финал ще гостува на варненския „Спартак 2“.
Дунавци нямаха никакви проблеми срещу „Ботев“. Гостите от Нови пазар играха много прибрано и в почти глуха защита, но въпреки това можеха да си тръгнат с два пъти по 5 гола. Все пак трябва са се отбележи, че на фона на опълченската им тактика уцелиха гредите на два пъти при 0:4.
Резултатът бе открит от Преслав Петков в 11-а минута, който се разписа след асистенция на Йордан Димитров. Пак Петков покачи на 2:0 в края на полувремето, когато се измъкна срещу вратаря, стреля, топката кацна на гредата, но офанзивният халф не сбърка при добавката.
Мощен шут на Мирослав Георгиев в 49-а минута осигури класическа преднина за „Дунав“. Йордан Димитров реализира дежурното си попадение в 56-а минута. Крайният резултат бе оформен от централния защитник Василен Марков, който се разписа след удар с глава.
Дебют за дунавци в официален мач направи третият вратар Даниел Николов. Момчето е едва на 15 години, но според треньорите в школата Николов е много талантлив и го чака твърде сериозно бъдеще.
„Дунав“: Винченцо Ангелов /67 - Даниел Николов/, Василен Марков, Преслав Папарков /57 - Кристиян Маринов/, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Диян Димов /67 - Албер Силвиев/, Мирослав Георгиев, Станислав Вълчев, Преслав Петков /57 - Джан Хасан/, Теодор Костов /57 - Кристиан Тасков/, Йордан Димитров.