Франция обърна Испания и триумфира във второто издание на Лигата на нациите. „Петлите“ се наложиха с 2:1 във финалния мач в Милано.

След равностойно първо полувреме и трите попадения паднаха след почивката. „Ла Фурия“ поведе с гол на Микел Оярсабал в 64-ата минута, но само 2 по-късно Карим Бензема възстанови равенството с много класно изпълнение. Десет минути преди изтичането на редовното време Килиан Мбапе вкара победния гол. Испанците имаха претенции за засада, но след преразглеждане с ВАР, голът бе зачетен.

Испания показа, че е сериозен отбор и трудно се огъва дори срещу световния шампион, но индивидуалната класа определено си каза думата.

Това бе първата среща между двата отбора от повече от 4 години. Последният двубой испанците спечелиха с 2:0 в контрола в Париж - през март 2017 г.

За Франция пък това бе 16-и мач без загуба, дошла и след чудесните намеси на вратаря Юго Лорис в края. За Антоан Гризман пък мачът бе под №100 с националната фланелка, от 57 са поредни.

Така, след като Португалия триумфира в първото издание на Лигата на нациите, сега Франция заслужи трофея.