Европа ще има нов шампион по футбол, след като настоящият Португалия напусна борбата в 1/8-финалите. „Мореплавателите“ претърпяха поражение с 0:1 от Белгия и няма да защитават титлата си.

В герой на мача се превърна Торган Азар, който реализира единственото попадение в мача в 42-ата минута. "Червените дяволи" направиха много добра контраатака, която завърши със страхотен удар извън наказателното поле на по-малкият Азар.

За жалост на белгийците в началото на второто полувреме се наложи принудителна смяна на една от звездите им - Кевин Де Бройне получи травма и бе заменен с Дрийс Мертен.

Последните 10-ина минути от двубоя иберийците наложиха натиск с единствената цел да изравнят резултата. Веднъж Тибо Куртоа извади мощен шут към вратата си, а после и страничната греда му помогна да запази мрежата си суха.

Звездата на португалците Кристиано Роналдо не успя да направи нищо по-запомнящо се в този мач и трябваше да напусне разочарован терените на Евро 2020.

Четвърти съдия в срещата бе българският топ рефер Георги Кабаков.

На 1/4-финалите Белгия ще се изправи срещу Италия.