Треньорът на „Дунав“ Мартин Цирков смята, че слабото първо полувреме на отбора срещу „Устрем“ /Дончево/ се дължи на ненужно напрежение. След 1:0 през първата част „светлосините“ разгромиха съперника си със 7:0.
„Усещаше се една скованост. Някои момчета като че ли се бояха да не сбъркат. Въпреки това създадохме доста голови положения на контраатаки, при които имахме числен превес пред вратата на „Устрем“. Когато резултатът стана 2:0, отборът се отпусна и заигра много добър футбол“, коментира Цирков за „Утро“.
В следващия си мач в неделя „Дунав“ ще гостува в Долни Чифлик на „Тополите“. Двубоят ще е от 17 часа.
В другите мачове от кръга: „Доростол“ /Силистра/-“Шумен“ - 1:0, „Ботев“ /Нови пазар/-“Септември“ /Тервел/ - 1:4, „Тополи“-“Черноломец“ /Попово/ - 1:4, „Черноморец“ /Балчик/-“Интер“ /Добрич/ - 6:1, „Лудогорец 3“-“Светкавица“ /Търговище/ - 2:1.
Междувременно ръководството на русенския клуб проведе вчера селекционен турнир с участието на деца от 1 до 4 клас и от детските градини. Само отборите от русенските училища бяха 28, а по терените на базата в „Здравец“ излязоха над 300 деца.
„Това са нашите бъдещи звезди. При тази масовост няма начин да не открием талантливи момчета“, каза Цирков.