Футболистите на „Дунав“ загубиха за първи път контролен мач в предсезонната си подготовка - 2:3 срещу „Черноломец“ /Попопо/. Двубоят се разви така, че не предполагаше подобен финал, но картинката се пообърка след 70-а минута, когато бяха направени доста смени.
На терена в Сливо поле русенският отбор поведе с гол на Александър Кирилов в 18-а минута. Централният нападател бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и търкулна топката в мрежата. След почивката Василен Марков се извиси над всички, стреля, топката се отби от гредата и той я насочи с глава - 2:0.
Гостите бяха без звездата си Мехмед Сабри, който премина през зимата в „Спартак“ /Варна/. Те обаче отвърнаха с гол на Тихомир Кънев. Бившият футболист на „Етър“ и на „Локо“ /Горна Оряховица/ намали от дузпа в 72-а минута, игралият за кратко в „Аристон“ /Русе/ Беадир Беадиров направи 2:2, а отново Кънев стори пълен обрат в 77-а минута - 2:3. При този резултат дунавци можеха да стигнат поне до равенство, но Джан Хасан изпусна дузпа в 82-а минута. Той прати топката в гредата.
Утре русенският отбор ще излезе за нова домакинска проверка срещу „Етър 2“.
„Дунав“ започна мача в стартов състав с Винченцо Ангелов, Теодор Иванов, Василен Марков, Димитър Тодоров, Мартин Петров, Пламен Иванов, Диян Димов, Преслав Петков, Атанас Снамболов, Александър Кирилов, Симеон Иванов.