Волейболистите на „Дунав“ постигнаха 10-а поредна победа в мач за първенство на втората осмица в Суперлигата - 3:0 срещу „Черно море“ във Варна. Без загубен двубой дотук русенският отбор стои уверено на върха, а във вторник ще бъде домакин на възможно най-слабия си съперник - „Арда“. Гостите са без спечелена среща.
С победата във Варна тимът на „Дунав“ изпълни основната задача да се класира на едно от първите две места и така ще има право да играе след края на редовния сезон в елитния Топ 8.
Момчетата на старши треньора Данаил Милушев имаха проблеми само в първия гейм, когато варненци дори поведоха в резултата. Отборът обаче се стабилизира и после не остави никакви шансове на съперниците си. Особено бе категоричен в третия гейм. Отделните части завършиха при 25:21, 25:20, 25:11.
Дейвид Кръстев се отличи с 15 точки /1 блок, 3 аса и 61% ефективност в атака/. Леон Тончев направи 12 точки, 2 блока с 59% ефективност в нападение. Борис Наков завърши с 11 точки, но блесна с най-много блокади - 5.
Влезлият като резерва Владимир Христов бе избран за най-добър състезател на паркета в зала „Христо Борисов“.
В игра се появи и юношата Алекс Николов, който записа 2 точки.
„Дунав“: Николай Манчев - 7 точки, Дейвид Кръстев - 15, Леон Тончев - 12, Ангел Павлов - 3, Георги Чалъков - 1, Борис Наков - 11, Симеон Добрев-либеро /Димо Димов, Владимир Христов - 4, Алекс Николов - 2/.