Състезателите на „Компас-Крос“ /Русе/ затвърдиха клуба като номер 1 у нас на заключителните държавни първенства по спортно ориентиране. Русенци завоюваха най-много медали - 5, следвани от ориентировачите на Търговище и Смолян.
16-годишният ученик в Математическата гимназия „Баба Тонка“ Стефан Йорданов стана шампион при младежите в старт, провел се в полите на Витоша. Той засенчи редица национали. Бронзът в тази възрастова група бе спечелен от Петър Борисов.
Стефан завоюва титла и на първенство в Хасково, където финишира първи при юношите младша възраст. Ученичката в „Баба Тонка“ Велина Коева завърши трета при девойките до 20 години, а Десислава Бахчеванова даде шесто време.
В старта на мъжете утвърденият национал Ивайло Каменаров допусна малка грешка в началото на маршрута и остана със сребърно отличие. Теодор Йорданов се класира шести, а Павел Георгиев - 11-и.
Мъжката щафета на „Компас-Крос“ финишира втора в конкуренцията на общо 27 тима. Младежите останаха четвърти.
Ясна Петрова спечели златен медал за другия русенски клуб - „Истрос“. Тя бе най-добра на дългата дистанция, а и поведе девическата шафета към първото място.